כל המאמרים

השקדים ישדרגו לכם את האימונים

שקדים מזון על מהעת העתיקה
שתף:

כך מסייעים השקדים לירידה במשקל

השקדים שישדרגו לכם את האימונים | קרדיט: ynet

 

הם מהמזונות העתיקים המוכרים לאדם ונמצאים כבר מימי המצרים הקדמונים. למרות העובדה כי השקדים עשירים בשומן, הם למעשה מסייעים בירידה במשקל ויעילים במיוחד למתאמנים. אז כמה מהם צריך לאכול כדי לשמור על הבריאות?

שקדים – הנשנוש המועדף

57% מהציבור בישראלי צורכים שקדים לפחות אחת לשבועיים. כך עולה מסקר עבור מועצת הצמחים שנערך על ידי סקר נט. אבל מדוע השקדים כל כך פופולריים ומהם היתרונות הטמונים בצריכתם?

שקדים מאז ומעולם היו האגוז המועדף על ידי בני האדם, הם היו נפוצים בתזונתם של המצרים והאינדיאנים הקדמוניים. כיום הם מוכרים כ"נשנוש בריא" ונמצאים בשימוש בצורות שונות כמו חלב שקדים, קמח שקדים, ועוד.

למרות שהם נחשבים לעשירים בקלוריות, יש להם יתרונות תזונתיים רבים – הם מהווים מקור טוב לסיבים תזונתיים, חלבון, ויטמין E ,סידן, מגנזיום, אבץ, וויטמינים מקבוצת B בדגש על חומצה פולית.

שקדים ומשקל

קיימת נטייה לחשוב שבגלל ששקדים עשירים בשומן הם אינם מסייעים לירידה במשקל, אך מחקרים הראו שצריכת אגוזים כחלק מתזונה מאוזנת בכמות של כ-55 גרם ביום, מסייעת לשמירה על משקל ואף תורמת להפחתת מחלות לב.

שקדים ופעילות גופנית

בגלל ששקדים הם עשירים בנוגדי חמצון, ארגנין והמינרלים השונים, הם עשויים לסייע לאפקטיביות של פעילות גופנית ושיפור הישגים על ידי ויסות מנגוני חמצון בשרירי השלד.

 

מהי החשיבות והיתרונות של השקדים אצל מתאמנים?

השפעה כללית על מערכות הגוף

שקדים, אשר עשירים בפיטוכימיקליים וסיבים תזונתיים הם בעלי השפעה טובה על ה"חיידקים הטובים" של מערכת העיכול.

עקב היותם עשירים בשומן בריא, חלבון וסיבים תזונתיים ומנגד דלים בפחמימות, קיימת בשקדים השפעה מיטיבה על רמות הסוכר בדם. צריכתם בסמוך לאכילת פירות מסייעת להאטת קצב עליית רמות הסוכר בדם.

התכולה הגבוהה של ויטמין E, אשר מהווה נוגד חמצון חזק מסייעת להגן על נזקי העור ומקרינת UV.

הם בעלי השפעה מיטיבה על פרופיל השומנים בדם בגלל היותם עשירים בשומן חד-בלתי רווי, אשר מסייע לאזן את היחס בין רמות הכולסטרול הטוב ((HDL לכולסטרול הרע (LDL).

לשקדים יש השפעה מיטבית על המוח, הם עשירים בריבופלאבין וL- קרניטין אשר משפיעים על הפעילות הקוגניטיבית ונחשבים כמורידי סיכון למחלות כמו אלצהיימר ודמנציה.

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים
בשורות טובות: אגוזים ושקדים משמינים פחות משחשבנו

16/01/2020

קרדיט: וואלה! בריאות החשיבות של שקדים ואגוזים למיניהם לשקדים ואגוזים שונים יש המון יתרונות בריאותיים. חופן של שקדים, לדוגמה, עשיר בחלבונים, סיבים, ויטמינים ומינרלים. אכילת שקדים נמצאה במחקרים כתורמת לתחושת שובע לאורך זמן, משפרת את בריאות הלב, ומאזנת את רמות הסוכר. המינרלים והוויטמינים בשקדים עוזרים לבניית העצמות ומסייעים לתפקוד העצבים ולרגולצייה של לחץ הדם. בנוסף, שקדים עשירים בשומן חד בלתי